ZADZWOŃ DO NAS +48 531 680 680 biuro@fsa.edu.pl | rekrutacja: admissions@fsa.edu.pl

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Jak wygląda adaptacja w przedszkolu, oraz jak wygląda adaptacja w żłobku?

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka czy przedszkola zawsze jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Boją się, jak zareaguje dziecko, jak poradzi sobie z nową dla niego sytuacją, jak się odnajdzie, gdy w pobliżu nie będzie znaczących dla niego osób. Przyjmuje się, że okres początkowego przystosowania dziecka trwa zwykle około miesiąca. W tym czasie poznaje ono nowe otoczenie i przyzwyczaja się do obowiązującego w nim rytmu dnia. U każdego dziecka proces ten przebiega jednak indywidualnie – nie należy sztywno trzymać się tego przedziału czasowego, gdyż jego przebieg zależy od konfiguracji bardzo wielu czynników charakteryzujących dziecko oraz jego otoczenie.

Podczas procesu adaptacji opiekun/nauczyciel wraz z psychologiem oferują pełne wsparcie rodzicom i ich dzieciom, tak aby ułatwić im zadomowienie się, integrację z rówieśnikami, czerpanie radości z zabawy oraz zbudowanie zaufania do opiekunów/nauczycieli. Od samego początku dzieci objęte są życzliwą i troskliwą opieką, a rodzice zaproszeni, aby towarzyszyć im w tej wielkiej przygodzie, stopniowo wycofując swoją obecność i wydłużając czas pobytu dziecka w naszej placówce.

Adaptacja dziecka w przedszkolu

Dla dzieci w wieku żłobkowym oraz przedszkolnym ustalamy indywidualny proces adaptacji, po otrzymaniu szczegółowych informacji od rodziców na temat potrzeb, rozwoju emocjonalnego oraz społecznego ich pociech.

Ciebie Drogi Rodzicu prosimy, byś skupił się na pozytywnym komunikacie do dziecka, zatrzymał swoje lęki  dla siebie, był słowny i punktualny, nie przekupował, mówił o żłobku/przedszkolu pozytywnie, był konsekwentny w podjętej decyzji.

Adres

First Step Academy
ul. Metalowców 27
54-156 Wrocław

Kontakt

email: biuro@fsa.edu.pl

tel. +48 531 680 680

Newsletter