ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Dlaczego rozwój inteligencji emocjonalnej w wieku przedszkolnym ma znaczenie?

Jednym z kluczowych celów każdego przedszkola jest przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Niezbędny dla sukcesu Twojej pociechy w szkole jest nie tylko wyjątkowy talent czy umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin wiedzy, lecz także rozwinięta inteligencja emocjonalna. Pojęcie inteligencji emocjonalnej obejmuje szereg emocjonalnych i społecznych kompetencji, takich jak samoświadomość, rozpoznawanie własnej wartości oraz mocnych stron, wewnętrzna ciekawość otaczającego świata, zdolność do opanowywania impulsów, umiejętność dostosowywania się do wytycznych, a także skuteczna komunikacja i wyrażanie własnych potrzeb w relacjach międzyludzkich.


Jak rozwijać talent językowy u dziecka?

Mózg człowieka to narzędzie wprost stworzone do pochłaniania wiedzy, płynącej z otaczającego go świata. Nowych rzeczy uczymy się praktycznie już w pierwszych sekundach od naszych narodzin, i tak absorbujemy rzeczywistość aż po daleką starość. Dlatego mówi się, że proces przyswajania informacji trwa w zasadzie przez całe życie, ale to w latach wczesnego dzieciństwa mózg jest najwrażliwszy na duże ilości nowych danych. W związku z tym, szczególnie istotne jest odpowiednie dobranie przekazywanej wiedzy do możliwości percepcyjnych odbiorcy, warunkowanych jego wiekiem. Pozwala to na ujawnienie i pogłębienie naturalnych talentów u dzieci i młodzieży. Stąd rodzi się pytanie – jak skutecznie pomóc młodym osobom pracować nad ich zdolnościami językowymi?


Dlaczego nauka przez doświadczenie jest ważna?

Współczesne rozważania nad procesem nauki kładą nacisk na aktywne zaangażowanie uczniów w przyswajanie wiedzy, w przeciwieństwie do biernego przyswajania prezentowanych treści. Oczywiste staje się pytanie: Czy klasyczny model „nauki na pamięć” wciąż jest optymalny? Wzrastające obawy dotyczące tego podejścia prowadzą do przemyśleń nad bardziej angażującymi strategiami edukacyjnymi.


Po czym poznać, że dziecko jest gotowe na pójście do przedszkola?

Gotowość dziecka do pójścia do przedszkola może różnić się w zależności od indywidualnych cech, temperamentu, a także doświadczeń danego dziecka. Wszelkie testy pedagogiczne lub psychologiczne nie zawsze są miarodajne, warto więc uważnie obserwować maluszka, zanim podejmie się decyzje o wysłaniu go do przedszkola.


Dlaczego warto zdecydować się na dwujęzyczne przedszkole dla dziecka?

Nie wiesz, do jakiej placówki zapisać Twojego malucha, który już niedługo wkroczy w przedszkolny świat? Postaw na dwujęzyczne przedszkole i zadbaj o rozwój swojej pociechy już od najmłodszych lat! Dowiedz się, dlaczego przedszkole anglojęzyczne to doskonały pomysł nie tylko w przypadku rodzin wielonarodowych, ale również polskich dzieci. Zapewnij swojemu kilkulatkowi integrację z rówieśnikami, kreatywną zabawę oraz pozwól mu zapoznać się z językiem obcym w przyjaznym dla niego środowisku!


Czym jest metoda immersji i jak wpływa na rozwój dzieci?

Zajęcia z języka angielskiego to stały i obligatoryjny element grafiku, który można znaleźć w niemal każdym przedszkolu. W placówce tej wie się o tym, iż dobrze opracowany program nauczania języka angielskiego jest niebywale istotny. Dlatego do nauki języka angielskiego coraz częściej wykorzystuje się popularną immersję językową, z pomocą której wprowadza się dzieci w dwujęzyczność i zachęca się do stania się poliglotami.


Przebodźcowane dziecko – jak je wyciszyć i zrelaksować?

Tematyka nadpobudliwości u dzieci oraz związanych z tym problemach wychowawczych jest obecnie wyjątkowo na czasie. Dzieci bywają zanadto wyciszone albo nadaktywne, a tzw. przeboćcowanie to kłopoty ze skupieniem prowadzące do problemów z nauką, a także w kontaktach z rówieśnikami. Jak można pomóc takim dzieciom?


Jak rozwijać kreatywność dziecka na co dzień?

Na prawidłowy rozwój dziecka, będący gwarancją bezproblemowego funkcjonowania w przyszłości, składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością kreatywność. Kreatywne dzieci mają większe szanse na wykształcenie pozytywnego podejścia do życia, problemów i wyzwań, a także dobrych i pożądanych w społeczeństwie cech charakteru. Kreatywność sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci i potrafimy wyrażać siebie.


Jak wytrenować pamięć i koncentrację uwagi?

Pobudzanie naszego mózgu do działania, rozwijanie szybkiego myślenia i spełnianie wymagań XXI wieku – oto kluczowe kwestie, które warto rozważyć. W tym artykule omówimy możliwości treningu pamięci i koncentracji oraz przedstawimy techniki, które mogą przynieść korzyści.


Jak pobudzać dziecięcą ciekawość?

Ciekawość. To część ludzkiej natury, dzięki której poznajemy otaczający nas świat. To dzięki niej zgłębiamy wiedzę i rozwijamy zainteresowania. Ciekawość odgrywa ważną rolę w dziecięcym rozwoju, stanowiąc jednocześnie pobudzający go czynnik. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej problematyce.


Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dziecka?

U dzieci w wieku przedszkolnym zdolność do komunikacji nie jest zbytnio rozwinięta. Maluchy przez zachowywanie się w sposób niewłaściwy próbują przekazać swojemu opiekunowi przeżywane emocje, myśli, czy też wyrazić swoje zdanie. Niektóre z nich pragną również zwyczajnie zwrócić na siebie uwagę. Warto sobie uświadomić, że niepożądane zachowania u dzieci wynikają przeważnie z ich złego samopoczucia, jakiego nie potrafią jeszcze ubrać w odpowiednie słowa. Rodzic powinien wtedy wesprzeć malucha i pokazać mu, że emocje da się wyrażać w taki sposób, który nikogo nie krzywdzi.


Ile kosztuje posłanie dziecka do przedszkola prywatnego w 2023 r.

Wybór przedszkola dla naszego malucha to twardy orzech do zgryzienia. Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko trafiło do jak najlepszej placówki, w której będzie mogło rozwijać swoje pasje, umiejętności i przede wszystkim miło spędzać czas oraz dobrze się bawić. W rankingach najwyżej plasują się prywatne przedszkola. Ile kosztuje posłanie dziecka do prywatnego przedszkola w 2023 r.?


Leżakowanie w przedszkolu, czyli czy odpoczynek zawsze musi polegać na spaniu?

Leżakowanie w przedszkolu to temat często wywołujący emocje wśród rodziców. Różne doświadczenia z dzieciństwa wpływają na to, jak postrzegamy odpoczynek naszych pociech w placówkach edukacyjnych. W tym artykule spróbujemy przybliżyć czytelnikom, dlaczego leżakowanie wywołuje tak wiele dyskusji i jakie korzyści wynikają z poobiedniego wypoczynku.


Jak wspierać samodzielność dziecka i dlaczego jest to ważne?

Czy lepszą opcją jest wyręczanie dziecka we wszystkim w początkach jego życia, czy szybkie rzucanie go na głęboką wodę? Lepiej usłyszeć, że jest się nadopiekuńczym, czy zbyt obojętnym rodzicem? Przed takimi dylematami staje w życiu praktycznie każdy rodzic. W jaki więc sposób najlepiej wesprzeć samodzielność dziecka i dlaczego robienie tego jest tak ważne?


Jak zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Kiedy nasze dzieci osiągają wiek 2.5- 3 lat, zdecydowana większość rodziców bądź opiekunów, dbając o właściwy rozwój i dobro dziecka, zaczyna planować zapisanie swojej pociechy do przedszkola. Nie jest to jednak decyzja łatwa, która wiąże się zazwyczaj z bardzo wieloma, różnorodnymi obawami. Rodzice obawiają się, czy ich Maluchy są gotowe, by spędzić bez nich parę godzin dziennie?


Wielojęzyczność dzieci – skuteczne metody nauki języka

Wielojęzyczność to pożądana na wielu różnych płaszczyznach umiejętność. Skuteczna komunikacja, możliwości kształcenia m.in. na prestiżowych zagranicznych uczelniach, czy lepsza pozycja na rynku pracy to nie jedyne korzyści, wynikające z posługiwania się więcej, niż jednym językiem.


Zalety przedszkoli niepublicznych

Wybór przedszkola należy do niełatwych decyzji. Należy wziąć pod uwagę to, że właśnie w przedszkolu dziecko nawiązuje pierwsze znajomości, uczy się pracy w grupie i poznaje otaczający je świat. Większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy rozwój dzieci jest związany z otoczeniem, w jakim przebywają ich pociechy. Rodzice coraz częściej posyłają swoje dzieci do przedszkoli niepublicznych. Co ich skłania do takiego kroku?


Sukces w dorosłych życiu zaczyna się już w przedszkolu?

Pierwsze lata życia charakteryzują się najszybciej rozwijającą się zdolnością do uczenia się i łatwością w przyswajaniu nowych informacji. Badania wskazują, że blisko 50% swoich możliwości dziecko rozwija w okresie przedszkolnym, a tylko 30 % przypada na wiek wczesnoszkolny. Dlatego już wybór przedszkola wywiera bardzo silny wpływ na edukację i rzutuje na przyszłość małego odkrywcy.


Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Czy postrzegasz znajomość obcego języka jako jedną z najważniejszych umiejętności? Uważasz, że Twoje dziecko powinno rozwijać kompetencje językowe już w przedszkolu? Jeśli tak, Twoje zdanie jest zbieżne z większością polskich rodziców. 


Rozwój dziecka a nauka języków obcych

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym trąci na starość” oraz „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” to najprawdopodobniej dwa najbardziej znane przysłowia, które poruszają temat nauki i zdobywania wiedzy. Nic więc dziwnego w tym, że większość rodziców przykłada bardzo dużą wagę do edukacji od najmłodszych lat życia swojego dziecka – warto pamiętać, że przede wszystkim nauka języków obcych jest najbardziej efektywna, jeśli jest rozpoczęta właśnie w okresie wczesnego dzieciństwa.


Wszystko o nauce języków obcych w przedszkolu językowym

Język angielski jest obecnie podstawowym językiem komunikacji na całym świecie. Uważa się, że wiek przedszkolny jest najlepszym okresem dla rozpoczęcia edukacji języka obcego. Świeży, młody umysł najlepiej przyswaja obce zwroty i wykorzystuje je w życiu codziennym. Na szczęścia nauka języka angielskiego u maluchów cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa na to większa świadomość rodziców, otwarcie na inne kultury i kosmopolityzm. Chcemy by nasze maluchy były przystosowane do życia we współczesnym świecie. Aby były otwarte i nie czuły dyskomfortu z powodu braku umiejętności porozumiewania się.


Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego u dzieci?

Nigdy nie jest za późno na naukę nowych umiejętności – w tym umiejętności językowych. To wiemy z całą pewnością i większość z nas szkoli się oraz podnosi swoje kwalifikacje przez całe życie. Odwróćmy jednak pytanie. Czy na naukę języka obcego może być za wcześnie? Być może małe dzieci powinny najpierw opanować własny język, zanim dołożymy im kolejny? A może wiek wczesnodziecięcy to po prostu czas na niczym nieskrępowaną zabawę? Dowiedzmy się jak jest naprawdę!


Dlaczego warto rozpocząć naukę języka od najmłodszych lat?

Zgodnie z przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” to, czego nauczymy się w dzieciństwie, zaowocuje w życiu dorosłym. I chociaż może mieć ono różny wydźwięk, to warto dbać o przekazanie dziecku jak największej ilości tych pozytywnych nauk. Jedną z nich jest zapoznanie go z językami obcymi.


Metoda zielonego ołówka / długopisu

W edukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym najważniejsze jest wzmocnienie poczucia własnej wartości i naturalna motywacja do nauki. To podstawa, która pozwoli im w dorosłym życiu osiągnąć poczucie zadowolenia i spełnienia. Jak zmotywować dziecko do nauki i rozwoju talentów? Nasi nauczyciele wybrali prostą i skuteczną metodę zielonego ołówka (inaczej: metoda zielonego długopisu).