ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Dlaczego rozwój inteligencji emocjonalnej w wieku przedszkolnym ma znaczenie?

Jednym z kluczowych celów każdego przedszkola jest przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Niezbędny dla sukcesu Twojej pociechy w szkole jest nie tylko wyjątkowy talent czy umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin wiedzy, lecz także rozwinięta inteligencja emocjonalna. Pojęcie inteligencji emocjonalnej obejmuje szereg emocjonalnych i społecznych kompetencji, takich jak samoświadomość, rozpoznawanie własnej wartości oraz mocnych stron, wewnętrzna ciekawość otaczającego świata, zdolność do opanowywania impulsów, umiejętność dostosowywania się do wytycznych, a także skuteczna komunikacja i wyrażanie własnych potrzeb w relacjach międzyludzkich.


Jak reagować, gdy dziecko w żłobku nie bawi się z innymi?

Dziecko w żłobku to mały człowiek, który dopiero uczy się świata i relacji z innymi. Niektóre dzieci łatwo nawiązują kontakt i przyjaźnie z rówieśnikami, inne są bardziej nieśmiałe, wycofane lub samodzielne. Czy to oznacza, że dziecko ma problem lub zaburzenie? Jak pomóc dziecku, które nie bawi się z innymi?


Czym jest metoda immersji i jak wpływa na rozwój dzieci?

Zajęcia z języka angielskiego to stały i obligatoryjny element grafiku, który można znaleźć w niemal każdym przedszkolu. W placówce tej wie się o tym, iż dobrze opracowany program nauczania języka angielskiego jest niebywale istotny. Dlatego do nauki języka angielskiego coraz częściej wykorzystuje się popularną immersję językową, z pomocą której wprowadza się dzieci w dwujęzyczność i zachęca się do stania się poliglotami.


Jak rozwijać kreatywność dziecka na co dzień?

Na prawidłowy rozwój dziecka, będący gwarancją bezproblemowego funkcjonowania w przyszłości, składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością kreatywność. Kreatywne dzieci mają większe szanse na wykształcenie pozytywnego podejścia do życia, problemów i wyzwań, a także dobrych i pożądanych w społeczeństwie cech charakteru. Kreatywność sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci i potrafimy wyrażać siebie.


Różnice między żłobkami publicznymi a niepublicznymi

Jako rodzice zawsze chcemy dać swoim dzieciom to, co najlepsze. Z pewnością wybór odpowiedniego żłobka dla swojej pociechy jest niezwykle trudny. Musimy podjąć decyzję odnośnie tego, czy wysłać dziecko do placówki publicznej, czy też prywatnej. Warto mieć na uwadze oferowane zajęcia dodatkowe, rozkład dnia w żłobku i możliwości wyboru diety dla dziecka. Jakie są różnice między żłobkami publicznymi a niepublicznymi? O czym warto wiedzieć? Do jakiej placówki zapisać malucha?


Fakty i mity na temat żłobków

Na temat żłobków można usłyszeć wiele mitów. Jak to z mitami często bywa, niektóre z nich nie są prawdziwe, a w innych znajduje się ziarno prawdy. Warto przeanalizować to, co jest prawdziwe a co nie w odniesieniu do tego typu placówek. W momencie wysłania dziecka do żłobka chcemy mieć pewność, że nie przydarzy się żadna nieprzewidziana sytuacja, o której wcześniej nawet nie pomyśleliśmy.


Zalety prywatnych żłobków

Żłobek to miejsce, które przeznaczone jest dla kilkumiesięcznych maluchów i dla dzieci do maksymalnie lat trzech. Osoby dorosłe często nie mają wyboru, stojąc przed koniecznością zapisania dziecka do takiej placówki edukacyjnej. Do wyboru są żłobki państwowe i prywatne.


Wybór żłobka. Na co zwrócić uwagę?

Wybór żłobka dla malucha zawsze jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Stajemy przed dylematem odnośnie tego, gdzie posłać swoje dziecko i jak wybrać najlepszą placówkę. Na szczęście istnieje wiele różnych instytucji, które spełnią nasze oczekiwania. Dziecko powinno dobrze czuć się w żłobku i każdego dnia iść tam z radością. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? O czym pamiętać podczas wyboru żłobka dla pociechy?


Rozwój dziecka a nauka języków obcych

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym trąci na starość” oraz „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” to najprawdopodobniej dwa najbardziej znane przysłowia, które poruszają temat nauki i zdobywania wiedzy. Nic więc dziwnego w tym, że większość rodziców przykłada bardzo dużą wagę do edukacji od najmłodszych lat życia swojego dziecka – warto pamiętać, że przede wszystkim nauka języków obcych jest najbardziej efektywna, jeśli jest rozpoczęta właśnie w okresie wczesnego dzieciństwa.


W jakim wieku można posłać dziecko do żłobka?

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka zazwyczaj przychodzi rodzicom z wielką trudnością. Maleństwo dopiero co przyszło na świat i ledwo zdążyli się nim nacieszyć, a już niedługo będą musieli się z nim rozstawać na kilka godzin dziennie. Często rodzice nie mają innego wyjścia, ponieważ muszą chodzić do pracy i nie mają możliwości powierzenia w tym czasie opieki nad dzieckiem babci lub zatrudnienia profesjonalnej niani. W tym momencie nasuwa się pytanie, od jakiego wieku żłobek będzie korzystny dla naszego dziecka i kiedy dziecko nie nadaje się do żłobka?