ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Kiedy zacząć naukę czytania i pisania?

Czytanie i pisanie to podstawowe umiejętności, które w pewnym momencie powinno posiadać każde dziecko. Wielu rodziców zastanawia się, jaki jest najlepszy czas na naukę. Czy warto samodzielnie uczyć dziecko literek i układania wyrazów? A może lepiej poczekać, aż pójdzie do przedszkola?Jak zajęcia plastyczne wpływają na rozwój dziecka

Trudno wyobrazić sobie wszechstronny rozwój dziecka bez zajęć plastycznych. Tego typu aktywność uczy dziecko wrażliwości, pomaga wyrażać siebie i swoje emocje, daje sposobność pozbycia się barier oraz rozwija wyobraźnię.


Czy nauka poprzez zabawę jest skuteczną i przyjemną formą edukacji?

Każde dziecko poznaje świat, rozwijając się emocjonalnie, fizycznie, czy umysłowo. Największą wartość stanowi dla dzieci zabawa w grupie rówieśniczej. Co więcej, jasno zaznacza się, że zabawa, to najlepszy proces dydaktyczny dla każdego Malucha, w ramach którego zdobywa on różne umiejętności i bezcenne kompetencje.


Jak mądrze zarządzać czasem, jaki dziecko spędza przed ekranem?

Ekrany urządzeń mobilnych i komputerów stały się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. Telefony, tablety i laptopy są obecne w każdym domu. Dzieci również mają do nich dostęp, ale ważne jest, aby ich czas spędzany przed ekranem był odpowiednio regulowany.


Jakie są plusy czytania książek dzieciom?

Czytanie książek dzieciom niesie ze sobą mnóstwo nieocenionych korzyści. To nie tylko wartościowy czas spędzony z dzieckiem. Warto również wiedzieć, że systematyczne czytanie książek ma duży wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny najmłodszych.


Jak zorganizować ciekawą lekcję przyrody?

Planowanie ciekawej lekcji przyrody to nie lada wyzwanie dla nauczycieli, którzy pragną wzbudzić pasję i ciekawość uczniów wobec otaczającego świata przyrody. Przed Państwem kilka inspiracji, dzięki którym uczynicie te zajęcia niezapomnianym doświadczeniem edukacyjnym, jednocześnie rozwijając u dzieci zdolności obserwacyjne i kreatywność.


Jak wspierać rozwój dzieci poprzez zabawy sensoryczne?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej – z tego też względu powinien zadbać o wszechstronny rozwój swojej pociechy już od najmłodszych lat. Nie jest to zadania trudne, ponieważ dzieci w naturalny  sposób są ciekawe świata. Warto o tym pamiętać  i wykorzystać to do tego, by rozwijać w nich różnego rodzaju zdolności i umiejętności.


Rozwijanie samodzielności u dzieci

Maria Montessori uznawała, że dzieci naturalnie dążą do samodzielności, co stanowi kluczowy element ich rozwoju. W prywatnym przedszkolu kładzie się duży nacisk na rozwijanie u dzieci tego poczucia sprawstwa, umożliwiając im swobodny rozwój zgodnie z ich własnym rytmem.


Rola dziadków w rozwoju naszych dzieci

Wychowanie dzieci nie jest prostą sprawą, a szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy są zabiegani, a problemów życia codziennego przybywa. Pomocną dłoń często wyciągają dziadkowie, których bezgraniczna i bezwarunkowa miłość do wnucząt jest odczuwalna na każdym kroku.


Jak przygotować dziecko na młodsze rodzeństwo?

Pojawienie się nowego członka rodziny to prawdziwa rewolucja w życiu nie tylko każdego rodzica. Pojawienie się rodzeństwa to także ważny, ale niestety też niekiedy bardzo trudny moment dla dzieci, które od teraz będą się musiały dzielić miłością i uwagą swoich rodziców.


Jak szkoła wpływa na samopoczucie Twojego dziecka?

Uczucie obniżenia samopoczucia towarzyszy na ogół dzieciom, które zaczynają uczęszczać do szkoły. Skala tego zjawiska jest tak powszechna, że zarówno rodzicie, jak i specjaliści zastanawiają się nad przyczynami szczególnych wahań nastrojów. Źródło  tych niepowodzeń tkwi zapewne w sposobie prowadzenia placówek przedszkolnych. Sposób ukształtowania osobowości dziecka to nie tylko praca i trud wychowawczy samych rodziców.


Dlaczego socjalizacja w grupie jest tak ważna?

Człowiek jest z natury istotą społeczną. Wielu z nas czuje się najlepiej będąc otoczonym przez innych. Istnieje niewielka grupa ludzi, którzy preferują życie w izolacji, jednak większość ludzi potrzebuje interakcji z innymi. Socjalizacja, rozpoczynająca się od najwcześniejszych lat życia, jest kluczowa dla zdolności dziecka do nawiązywania relacji w grupie.


Problemy, z jakimi dziecko może mierzyć się w szkole

Wielu rodziców swoje uczących się w szkołach publicznych, podjęło decyzję o skorzystaniu z prywatnego nauczania z powodu różnych trudności, które uczniowie napotykają w tradycyjnej szkole. Te trudności dotyczą m.in. braku indywidualnego podejścia ze strony nauczyciela, problemów z rówieśnikami czy ograniczonego czasu na rozwijanie swoich zainteresowań


Dlaczego rozwój inteligencji emocjonalnej w wieku przedszkolnym ma znaczenie?

Jednym z kluczowych celów każdego przedszkola jest przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Niezbędny dla sukcesu Twojej pociechy w szkole jest nie tylko wyjątkowy talent czy umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin wiedzy, lecz także rozwinięta inteligencja emocjonalna. Pojęcie inteligencji emocjonalnej obejmuje szereg emocjonalnych i społecznych kompetencji, takich jak samoświadomość, rozpoznawanie własnej wartości oraz mocnych stron, wewnętrzna ciekawość otaczającego świata, zdolność do opanowywania impulsów, umiejętność dostosowywania się do wytycznych, a także skuteczna komunikacja i wyrażanie własnych potrzeb w relacjach międzyludzkich.


Jak reagować, gdy dziecko w żłobku nie bawi się z innymi?

Dziecko w żłobku to mały człowiek, który dopiero uczy się świata i relacji z innymi. Niektóre dzieci łatwo nawiązują kontakt i przyjaźnie z rówieśnikami, inne są bardziej nieśmiałe, wycofane lub samodzielne. Czy to oznacza, że dziecko ma problem lub zaburzenie? Jak pomóc dziecku, które nie bawi się z innymi?


Czym jest metoda immersji i jak wpływa na rozwój dzieci?

Zajęcia z języka angielskiego to stały i obligatoryjny element grafiku, który można znaleźć w niemal każdym przedszkolu. W placówce tej wie się o tym, iż dobrze opracowany program nauczania języka angielskiego jest niebywale istotny. Dlatego do nauki języka angielskiego coraz częściej wykorzystuje się popularną immersję językową, z pomocą której wprowadza się dzieci w dwujęzyczność i zachęca się do stania się poliglotami.


Jak rozwijać kreatywność dziecka na co dzień?

Na prawidłowy rozwój dziecka, będący gwarancją bezproblemowego funkcjonowania w przyszłości, składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością kreatywność. Kreatywne dzieci mają większe szanse na wykształcenie pozytywnego podejścia do życia, problemów i wyzwań, a także dobrych i pożądanych w społeczeństwie cech charakteru. Kreatywność sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci i potrafimy wyrażać siebie.


Różnice między żłobkami publicznymi a niepublicznymi

Jako rodzice zawsze chcemy dać swoim dzieciom to, co najlepsze. Z pewnością wybór odpowiedniego żłobka dla swojej pociechy jest niezwykle trudny. Musimy podjąć decyzję odnośnie tego, czy wysłać dziecko do placówki publicznej, czy też prywatnej. Warto mieć na uwadze oferowane zajęcia dodatkowe, rozkład dnia w żłobku i możliwości wyboru diety dla dziecka. Jakie są różnice między żłobkami publicznymi a niepublicznymi? O czym warto wiedzieć? Do jakiej placówki zapisać malucha?


Fakty i mity na temat żłobków

Na temat żłobków można usłyszeć wiele mitów. Jak to z mitami często bywa, niektóre z nich nie są prawdziwe, a w innych znajduje się ziarno prawdy. Warto przeanalizować to, co jest prawdziwe a co nie w odniesieniu do tego typu placówek. W momencie wysłania dziecka do żłobka chcemy mieć pewność, że nie przydarzy się żadna nieprzewidziana sytuacja, o której wcześniej nawet nie pomyśleliśmy.


Zalety prywatnych żłobków

Żłobek to miejsce, które przeznaczone jest dla kilkumiesięcznych maluchów i dla dzieci do maksymalnie lat trzech. Osoby dorosłe często nie mają wyboru, stojąc przed koniecznością zapisania dziecka do takiej placówki edukacyjnej. Do wyboru są żłobki państwowe i prywatne.


Wybór żłobka. Na co zwrócić uwagę?

Wybór żłobka dla malucha zawsze jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Stajemy przed dylematem odnośnie tego, gdzie posłać swoje dziecko i jak wybrać najlepszą placówkę. Na szczęście istnieje wiele różnych instytucji, które spełnią nasze oczekiwania. Dziecko powinno dobrze czuć się w żłobku i każdego dnia iść tam z radością. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? O czym pamiętać podczas wyboru żłobka dla pociechy?


Rozwój dziecka a nauka języków obcych

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym trąci na starość” oraz „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” to najprawdopodobniej dwa najbardziej znane przysłowia, które poruszają temat nauki i zdobywania wiedzy. Nic więc dziwnego w tym, że większość rodziców przykłada bardzo dużą wagę do edukacji od najmłodszych lat życia swojego dziecka – warto pamiętać, że przede wszystkim nauka języków obcych jest najbardziej efektywna, jeśli jest rozpoczęta właśnie w okresie wczesnego dzieciństwa.


W jakim wieku można posłać dziecko do żłobka?

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka zazwyczaj przychodzi rodzicom z wielką trudnością. Maleństwo dopiero co przyszło na świat i ledwo zdążyli się nim nacieszyć, a już niedługo będą musieli się z nim rozstawać na kilka godzin dziennie. Często rodzice nie mają innego wyjścia, ponieważ muszą chodzić do pracy i nie mają możliwości powierzenia w tym czasie opieki nad dzieckiem babci lub zatrudnienia profesjonalnej niani. W tym momencie nasuwa się pytanie, od jakiego wieku żłobek będzie korzystny dla naszego dziecka i kiedy dziecko nie nadaje się do żłobka?