Jak zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Kiedy nasze dzieci osiągają wiek 2.5- 3 lat, zdecydowana większość rodziców bądź opiekunów, dbając o właściwy rozwój i dobro dziecka, zaczyna planować zapisanie swojej pociechy do przedszkola. Nie jest to jednak decyzja łatwa, która wiąże się zazwyczaj z bardzo wieloma, różnorodnymi obawami. Rodzice obawiają się, czy ich Maluchy są gotowe, by spędzić bez nich parę godzin dziennie? Tymczasem dzieci, które uczęszczają do przedszkola, o wiele szybciej stają się samodzielne i łatwiej nawiązują kontakt ze swoimi rówieśnikami, co przekłada się na dalszy rozwój i dorosłe życie. Doskonałym rozwiązaniem jest prywatne przedszkole FSA. Jak zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Zalety płynące z uczęszczania do prywatnego przedszkola

Przedszkole niepubliczne cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem. W porównaniu do placówek o charakterze publicznym, przede wszystkim różni się wielkością tworzonych grup. Dzięki temu w niepublicznych placówkach przedszkolnych pedagodzy mogą zdecydowanie dokładniej zadbać o rozwój każdego dziecka indywidualnie, poznając mocne i słabe strony każdego dziecka. Co więcej, by rozwijać uzdolnienia, pasje oraz zainteresowania każdego dziecka, w ofercie edukacyjnej prywatnego przedszkola znajduje się bardzo wiele zajęć ponad programowych. To sprawia, że każdy Maluch ma szansę doskonale rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię oraz zasób posiadanego słownictwa. Szczególny nacisk prywatne przedszkole FSA kładzie na naukę języka obcego, przez co w swojej ofercie posiada zajęcia z native speakerem oraz stałą opiekę logopedyczną. Na szczególną uwagę zasługuje także gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna, jak również nowoczesne zajęcia z kodowania, wraz z udziałem elektronicznego robota.

Jak zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Przedszkola niepubliczne posiadają inne wytyczne w procesie rekrutacji, niż placówki publiczne. Przedszkole niepubliczne czeka na każdego Malucha przez cały rok, jeśli tylko placówka dysponuje wolnymi miejscami. Dzięki temu rodzic może podjąć decyzję o wysłaniu dziecka do przedszkola nawet w trakcie trwania roku szkolnego. Byśmy mogli zapisać dziecko do niepublicznej placówki, podobnie jak w przypadku przedszkola publicznego, musimy wypełnić stosowny formularz zgłoszeniowy. W nich zawarte są niezbędne dane osobowe kandydata czy kandydatki oraz rodziców bądź opiekunów prawnych. Na podstawie ukończonych lat życia dziecko przypisywane zostaje do konkretnej grupy przedszkolnej. W przedszkolu niepublicznym pracują wysoko wykwalifikowani wychowawcy, dzięki czemu dzieci otrzymują wysoki poziom kształcenia oraz najwyższej klasy opiekę na czas pozostawania w placówce. Co więcej, przedszkole niepubliczne posiada nowoczesne, doskonale wyposażone sale dla dzieci, które zapewniają moc zabawy i nauki. Uczęszczając do naszego przedszkola FSA, każdy Maluch, od samego początku, może liczyć na zdecydowanie więcej, niż samo minimum programowe.