Dlaczego my?

Wybór żłobka i przedszkola to dla Rodziców konieczność podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w ich życiu. To, w jakim środowisku spędzi Dziecko swoje pierwsze lata życia, ma kluczowe znaczenie dla Jego rozwoju i dalszej edukacji. Najlepszy żłobek czy przedszkole to takie, które wzbudza zaufanie, może zaoferować Dzieciom znacznie więcej, niż inne placówki, przez co Rodzice mają pewność, że ich Pociecha rozwija się prawidłowo, jest szczęśliwa i ma zapewnione najlepsze warunki do edukacji i zabawy.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Człowiek ze światem zewnętrznym pozostaje w stałej integracji, łączy się z nim, potrzebuje go i odbiera przekazywane z niego informacje.

Informacja ze świata zewnętrznego to bodziec
Kanały, przez które odbierane są informacje to zmysły

Kiedy informacje zostaną już odebrane przez kanały, są przekazywane przez układ nerwowy do mózgu. Tam następuje ich interpretacja, czyli odczytanie, co pozwala następnie na reakcję, czyli wykonanie polecenia.

Odbiór bodźców, ich przekazanie do mózgu, interpretacja i reakcja –
to proces, który nazywamy integracją sensoryczną.

Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich zmysłów człowieka gwarantuje właściwy przebieg tego procesu. Zdarza się jednak, iż dochodzi do pewnych zaburzeń na tej płaszczyźnie, niektóre etapy integracji sensorycznej zawodzą lub któryś ze zmysłów nie wykazuje się wystarczająco dużą sprawnością. Konsekwencją tego mogą być m.in.

• trudności w koncentracji
  • problemy w nauce i przyswajaniu nowych umiejętności, czynności precyzyjnych, a także trudności w nauce pisania oraz czytania
  • nadwrażliwość na dotyk, hałas lub światło
  • możliwe wystąpienie nadmiernej chęci do zabawy lub też jej całkowity brak
  • niewłaściwe napięcie mięśni oraz niezgrabność ruchowa

Postanowiliśmy, że wspierając rozwój Twojego Dziecka, wykorzystamy tę wiedzę na temat integracji sensorycznej oraz nasze umiejętności z zakresu SI. Dysponujemy salą SI, która została wyposażona w specjalistyczne sprzęty, które są wykorzystywane podczas terapii. Naszym celem jest wsparcie u Dzieci prawidłowego funkcjonowania integracji sensorycznej, co pozwoli im na odpowiedni rozwój również na płaszczyźnie współpracy ze światem zewnętrznym.

Terapia SI w naszym żłobku i przedszkolu jest przeznaczona dla wszystkich Dzieci, szczególnie jednak powinni się nią zainteresować Rodzice, których Maluchy w wieku przedszkolnym mają opóźniony rozwój mowy i rozwój ruchowy, zbyt wolno przyswajają nowe informacje oraz wiedzę, są nadpobudliwe i wykazują nadmierną lub niedostateczną wrażliwość na bodźce.

Wyspecjalizowani z zakresu terapii SI terapeuci, podczas zajęć pracują z Dziećmi, celowo i naprzemiennie pobudzając i wyciszając układ nerwowy oraz stymulując określone zmysły, co poprawia funkcjonowanie układu sensorycznego Dziecka. W sali SI znajdują się m.in. specjalne huśtawki, drabinki oraz inne pomoce, które pozwalają w sposób kreatywny i jednocześnie skuteczny przeprowadzać zajęcia w formie zabawy. Dziecko wykonuje ćwiczenia, w tym czasie doświadczając informacji płynących z otoczenia wszystkimi zmysłami.

Rekrutacja na rok 2019/2020