FSA — Wizja, Misja, Wartości

Wizja – edukacja ekologiczna w przedszkolu

Naszą wizją  jest wykreowanie przestrzeni, w której dzieci są zachęcane do eksperymentowania, do zadawania mniej oczywistych pytań, gdzie nabywają umiejętności praktyczne i doświadczenie.

Ponadto dążymy do stworzenia przyjaznego środowiska, w którym dzieci otrzymają wszelkie możliwe podstawy teoretyczne do funkcjonowania w zaawansowanym technologicznie i informacyjnie XXI wieku. Kładziemy spory nacisk na edukację ekologiczną, bo nasza planeta, jest naszym wspólnym dobrem.

Oprócz tego stawiamy na równoczesne kształcenie w dwóch językach – polskim i angielskim. To znowu nie tylko otwiera zupełnie nowe horyzonty przed dziećmi, ale również uczy je empatii, tolerancji i wrażliwości na inne kultury. To znowu sprawia, że są przygotowane na życie w globalnym świecie, a do tego otwiera ich umysły i umożliwia w przyszłości znaczne łatwiejsze uczenie się nowych języków.

Misja – współczesna edukacja wysokiej jakości

Naszą misją jest przemyślane i konsekwentne wpływanie na jakość edukacji po to, aby budować świadome społeczeństwo zdolne do podejmowania samodzielnych decyzji i do dokonywania własnych wyborów. Kształcimy i wychowujemy dzieci w duchu wartości przygotowujących je do spełnienia marzeń, oraz szczęśliwego życia we współczesnym świecie.

Bezpieczne i uporządkowane środowisko przedszkolne, w którym szczególną uwagę przykuwa się do tolerowania odmienności, respektowania innych kultur oraz dbanie o poszanowanie godności każdego dziecka. Jako placówka dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć naszych podopiecznych w realizacji własnego potencjału i w rozwijaniu własnych talentów. Poza tym nasza kadra pedagogiczna za najwyższy z celów stawia sobie wsparcie uczniów w nauce oraz w rozwiązywaniu bieżących problemów, dbając, by każde z dzieci czuło się odpowiednio dostrzeżone i usłyszane. Tak skuteczne podejście w połączeniu z obserwacją oraz stałą współpracą z rodzicami przynosi oczekiwane rezultaty i zapewnia dzieciom jeszcze lepszy start.

Z powodzeniem odkrywamy talenty dzieci, uczymy ich odpowiednich nawyków, pozwalamy bawić się i stymulujemy ich rozwój. W połączeniu z nauką języka angielskiego oraz polskiego dzieci stają się jeszcze bardziej otwarte na nowości, inne kultury, a do tego dowiadują się, że nauka może być naprawdę przyjemna. Szczególnie gdy odpowiada za nią wykwalifikowany zespół pedagogów, wychowawców, logopedów i psychologów.

Wartości w żłobku i przedszkolu FSA

Wykres wartości FSA

FREEDOM (wolność)

• eksplorowanie, dostrajanie wyborów z sumieniem;
  • pielęgnacja dobrego samopoczucia, poszanowanie innych ludzi i różnorodności kulturowej;
  • życie w pokojowym świecie i dbałość o Ziemię.

SELF-DEVELOPMENT (samorozwój)

• identyfikacja własnych talentów, określanie ścieżki spełnienia i marzeń;
  • podejmowanie zdrowych wyborów;
  • ćwiczenie empatii, życzliwości i wdzięczności wobec siebie i innych;
  • połączenie z naturą.

ADVENTURE (przygoda)

• nauka rozumiana jako proces towarzyszący nam przez całe życie;
  • uznanie, iż podróż jest równie ważna jak miejsce docelowe;
  • niezależność, samodzielność, uznanie ważności edukacji zewnętrznej;
  • bycie zaangażowanym i pewnym siebie obywatelem świata.