ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Program nauczania w przedszkolu niepublicznym

Nauka języka angielskiego w przedszkolu niepublicznym

W naszym językowym przedszkolu we Wrocławiu stawiamy na naukę przez zabawę, doświadczania i eksplorowanie. Najmłodszą grupą są dzieci już od 2,5 do 6 roku życia. Oferujemy im wtedy szeroki wachlarz zajęć, rozbudzających kreatywność i otwartość. Wszystko to wspaniale stymuluje rozwój niezbędny na tym etapie życia dzieci. Nasi podopieczni uczą się już od najmłodszych lat, jak spędzać czas z rówieśnikami, jak aranżować zabawy w grupie, podejmują próby rozwiązywania różnych problemów i uczą się szacunku dla siebie nawzajem.

Ponadto oczywiście nasz program nauczania w przedszkolu został opracowany w sposób przemyślany, aby zachęcać dzieci do pierwszych prób związanych z używaniem języka angielskiego podczas codziennej komunikacji.

Brytyjska i polska podstawa programowa

Key Stage 1 – Year 1,  Year 2 (Zerówka)

Oferta naszego przedszkola jest skierowana również dla starszych dzieci w wieku 5-6 lat. W tym miejscu uczeń rozpoczyna naukę w cyklu szkolnym i kontynuuje ją do momentu osiągnięcia 18 roku życia. Nasz program nauczania w przedszkolu we Wrocławiu zapewnia dzieciom rozwinięcie pewności siebie, zdolności krytycznego myślenia, wyrażania się oraz słuchania.

Podczas lekcji nauczamy w języku angielskim i zachęcamy uczniów do swobodnego formułowania własnych myśli, do popełniania błędów oraz do cieszenia się zdobywanymi kompetencjami.

FSA Preschool realizuje autorski program dwujęzyczności „Enchanted English” na podstawie wytycznych brytyjskiej podstawy programowej oraz bogactwa programów takich, jak: Jolly Phonics, Oxford Owl czy Oxford Reading Tree.

W naszej placówce dwujęzyczność jest obecna na każdym etapie nauki oraz podczas wszystkich zajęć i aktywności z wykorzystaniem wielu interesujących, wzajemnie uzupełniających się oraz uwzględniających indywidualne potrzeby dzieci metod nauczania.

Oferta edukacyjna przedszkola

Nasze prywatne przedszkole we Wrocławiu realizuje podstawę programową polską i brytyjską, w których to występują poniższe przedmioty:

Język angielski

Podczas zajęć Twoje dziecko nabędzie umiejętność swobodnego wyrażania myśli, podejmowania dyskusji na interesujący je temat w języki angielskim. Z zaciekawieniem sięgnie po książki rozwijające wiedzę ogólną oraz tę dotykającą jego pasji czy zainteresowań. Poza tym zależy nam również na tym, aby poprzez znajomość gramatyki, ortografii czy interpunkcji zachęcić dziecko do pisania krótkich opowiadań.

Nauki ścisłe

Bogactwo tematów wynikających z dwóch podstaw programowych, umożliwi Twojemu dziecku łatwy dostęp do zdobywania wiedzy o historii krajów, których tradycje i poglądy pięknie się różnią. Poznanie fascynujących postaci historycznych, faktów i mitów, pozwoli na poszerzenie horyzontów i pojawienie się indywidualnych poglądów czy opinii.

Nauka przez eksperymentowanie, obcowanie z naturą i własnoręczne tworzenie projektów w naszej leśnej placówce, to klucz do sukcesu w poznawaniu otaczającej nas przyrody, świata zwierząt i ich życia. W naszym niepublicznym przedszkolu we Wrocławiu, Twoje dziecko nauczy się obserwować, analizować i wyciągać wnioski. Nic tak pięknie nie uczy jak doświadczanie.

Świat i ludzie są tak różnorodni, że warto zachęcać młodych ludzi do tego, aby zatrzymali się na moment, by eksplorować mnogość krajów, społeczeństw, a także różnorodność roślin oraz zwierząt. Przy tym wszystkim poświęcamy także sporo czasu na bliższe zrozumienie budowy ziemi.

Jesteśmy pewnie, że dzięki temu przedmiotowi każdy uczeń z powodzeniem zintegruje wiedzę o środowisku przyrodniczym z wiedzą społeczno-ekonomiczną i humanistyczną.

Matematyka

Świat w liczbach zaczyna być przyjazny i zrozumiały. W naszym prywatnym przedszkolu korzystamy z kartki i długopisu, liczydła i kalkulatora, ale również z zaawansowanych technologii takich jak tablice multimedialne czy laptopy. Naszym zdaniem, aby polubić matematykę, należy ją poznać, a to jest możliwe dopiero wtedy, gdy jest ona przekazywana już od najmłodszych lat w przystępny sposób.

Informatyka

Nasze przedszkole międzynarodowe doskonale wie, że świat technologii i nowoczesnych rozwiązań to nasza przyszłość. Dzięki unikalnemu programowi, uczniowie poznają proste aplikacje komputerowe, zasady komunikowania się w sieci oraz zrozumieją proste algorytmy i programy. Wychowujemy przyszłe pokolenie młodych ludzi, którzy będą mieli odwagę do tego, aby ulepszać naszą codzienność i dokonywać przełomowych odkryć.

Plastyka i muzyka

Rozbudzanie kreatywności, chęci tworzenia czy zdobywania rzemiosła poprzez poznawanie sztuki, realnie wpływa na otwarcie się naszych uczniów na świat artystów. Sięgając po pędzle, kredy, rysiki, wszelakie instrumenty, zapraszamy w naszym prywatnym przedszkolu do inspirowania się i poszerzania granic.

Poza tym poprzez dźwięki muzyki odkrywamy przed dziećmi kulturę i tradycję. Program nauczania w przedszkolu stawia na używanie różnych materiałów i technik, by uczniowie poznali bliżej wzornictwo oraz byli w stanie tworzyć swoje rzeźby, obrazy i inne formy, eksponujące artyzm młodego artysty.

Wychowanie fizyczne

Rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny młodego człowieka jest kształtowany poprzez rozwój fizyczny. Twoje dziecko poprzez zabawy zespołowe i  zajęcia indywidualne rozwinie precyzję i koordynację. W naszym niepublicznym przedszkolu wiemy, że ruch jest niezwykle ważny dla zdrowia i rozwoju dzieci, dlatego też już od najmłodszych lat jego życia staramy się pielęgnować w nim zamiłowanie do sportu.