ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Zajęcia dodatkowe w prywatnym żłobku

W naszym prywatnym żłobku dbamy o prawidłowy rozwój dzieci. Z tego powodu stworzyliśmy możliwość zapisania się na dodatkowe zajęcia, takie jak dogoterapia oraz taniec. W ten sposób dbamy o ich rozwój psychofizyczny, ale też rozbudzamy w nich empatię, uczymy odpowiedzialności, ale też motoryki i kreatywności. Podczas zajęć mali uczestnicy uwalniają napięcie i nagromadzone w nich emocje. Serdecznie polecamy zapisać dziecko na wybrane zajęcia.

Dogoterapia – sposób na rozwój dziecka

Dogoterapia – Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego psiego terapeutę wraz z jej nieodłącznym towarzyszem psem rasy Coli. W ich towarzystwie nasi żłobkowicze rozwijają swoje poczucie sprawczości, zdolności motoryczne, umiejętność dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych i ćwiczą się w bezpiecznym podejściu do czworonogów, rozumieniu ich potrzeb i reakcji. Kontakt ze zwierzęciem także wspaniale uwrażliwia maluchy i pomaga im łatwiej radzić sobie z emocjami. Według specjalistów dogoterapia świetnie sprawdzą się, gdy maluchy mają problemy z natłokiem napięcia, są zamknięte w sobie lub wręcz przeciwnie mają problemy z okiełznaniem ogromnych zasobów energii.

Nie można zapomnieć również o tym, że dzieci podczas zajęć mają też mnóstwo radości z bycia razem i z podejmowania nowych wyzwań!

Taniec – radość z aktywności fizycznej

Taniec – Przy muzyce i w wesołej zabawie dzieci znakomicie rozwijają poczucie rytmu, wrażliwość słuchową, umiejętność naśladowania oraz zdolność wyrażania siebie w ruchu. Starsze maluchy poznają różne style taneczne, płynność ich ruchów i zdolność imitacji oraz improwizacji tanecznych. W trakcie takich zajęć dziecko uwalnia drzemiącą w nim energię, którą przemienia w endorfiny, które są mu potrzebne w prawidłowym i szczęśliwym dorastaniu. To też nauka prawidłowych nawyków, dzięki temu Twoje dziecko już od najmłodszych lat nauczy się, jak ważny jest ruch. Zresztą taniec to również znakomite hobby, do którego warto zachęcać maluchy. W końcu radość płynąca z aktywności fizycznej w tej formie – bezcenna, niezależnie od wieku i płci!