Wiek przedszkolny to wspaniały czas na poszukiwanie pasji i talentów. Wielką uwagę przykładamy do rozbudzania w dzieciach poczucia ich wyjątkowości i to właśnie między innymi dzięki klubom czy warsztatom, do których należą, poznają siebie samych i dowiadują się o swoich upodobaniach. Ofertę zajęć dodatkowych tworzymy zgodnie z potrzebami i możliwościami naszych uczniów. Stałe miejsce wśród zajęć rozwijających zainteresowania zajmują zajęcia umuzykalniające (FSA Music Club), warsztaty plastyczno-konstruktorskie, kółka matematyczno-przyrodnicze czy kluby sportowe (FSA Football Club). Jednocześnie realizujemy projekty edukacyjne, a dzięki nim każde dziecko ma szansę odkryć swe predyspozycje i rozpoznać swe pierwsze pasje. Nasi podopieczni mogą korzystać z różnych rozwiązań, sprawdzać swoje możliwości, uczyć się nowych rzeczy, a przede wszystkim odnajdywać hobby, które być może będą im towarzyszyły także w dorosłym życiu. Warto zaznaczyć, że zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanych salach – ich wygląd i wyposażenie ułatwia rozwój, bez obaw o przestymulowanie podopiecznych, co działa niezwykle relaksująco.
Ofertę zajęć dodatkowych wraz z ceną przedstawiamy rodzicom na początku roku szkolnego. Zapraszamy rodziców do współtworzenia listy warsztatów, gdyż kto jak nie Wy Drodzy Państwo zna tak dobrze swoje dzieci? Jesteśmy otwarci na propozycje tworzenia klubów, które uznacie za ważne w rozwoju swoich dzieci. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej sprostać Państwa oczekiwaniom, a przede wszystkim wykorzystamy predyspozycje dzieci, aby umożliwić im jeszcze przyjemniejszy i spersonalizowany rozwój.
Kluby/warsztaty zostaną uruchomione przy minimalnej liczbie zapisanych uczniów. Ilość uczestników różni się w zależności od zajęć. Obowiązuje pierwszeństwo zapisu. W ten sposób jesteśmy w stanie zaproponować grupy, które nie są przeludnione, zapewniają stały kontakt z innymi uczestnikami, a przede wszystkim umożliwiają wychowawcom maksymalne zaangażowanie w rozwój każdego podopiecznego. Warto dodać, że prowadzimy zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne – podczas takich spotkań specjalista pracuje z dzieckiem samodzielnie lub w towarzystwie rodzica. Podczas takich indywidualnych zajęć wychowanek może czuć się w pełni swobodnie, a opiekun lub specjalista jest maksymalnie skupiony na potrzebach tego małego człowieka. Tym samym praca jest znacznie efektywniejsza, a dziecko nie czuje skrępowania podczas pracy z psychologiem czy logopedą.