ZADZWOŃ DO NAS +48 531 680 680 biuro@fsa.edu.pl | rekrutacja: admissions@fsa.edu.pl

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Program nauczania w prywatnym żłobku

Nasz żłobek językowy we Wrocławiu  jest kreatywną placówką opiekuńczo-edukacyjną z autorskim programem, który łączy nasze wartość: freedom, self-development, adventure, z brytyjskimi wytycznymi dotyczącymi wczesnego wspomagania rozwoju (EYFS).

Oferta edukacyjna prywatnego żłobka we Wrocławiu

Dzieciaczki w wieku od 18 do 30 miesięcy w naszym prywatnym żłobku, mają wspaniałe możliwości do aktywnego poznawania najbliższego otoczenia, do kreowania, zabawy oraz eksplorowania. Ze szczególną delikatnością dbamy o rozwój fizyczny naszych maluszków, o zdobywanie umiejętności językowych i komunikacyjnych (język angielski), zapraszamy je do rozwoju społecznego oraz  emocjonalnego.

Inspiracją dla naszych działań i rozwiązań edukacyjnych, jest pedagogika Marii Montessori i język porozumienia Marshalla Rosenberga (Nonviolent Communication).

Dziecko, które ukończy nasz prywatny żłobek we Wrocławiu będzie gotowe, aby rozpocząć kolejne etapy edukacji z pewnością siebie, radością i entuzjazmem. Zacznie komunikować się, myśleć oraz działać w języku polskim i angielskim. Rozwinie w sobie pasję poznawania, odkryje swe pierwsze zainteresowania oraz satysfakcję płynącą z samodzielności.

Język angielski a proces edukacji dzieci

Język angielski jest obecny w naszym żłobku językowym na co dzień. Opiekunowie różnych narodowości dbają o wszechstronny rozwój dziecka właśnie w tym języku. Elementy metody Early Partian Immersion przygotowują maluszki do dwujęzyczności. Rozpoczęcie komunikacji po angielsku na tak wczesnym etapie rozwoju, pozwala dziecku na swobodną i naturalną formę nabywania słownictwa i melodii języka. Obecnie z łatwością możemy dotrzeć do literatury potwierdzającej słuszność filozofii wczesnej imersji językowej.

Oferta edukacyjna żłobka

Aby nabywanie języka odbywało się w sposób naturalny podczas wszystkich zajęć i aktywności, sięgamy również po kolejne metody. Oto niektóre z nich:

Immersion – zanurzenie w języku – dzieci są naturalnie zanurzone w niezwykle atrakcyjnym językowo środowisku. Mają nieustanny kontakt z językiem angielskim w codziennych sytuacjach, takich jak zabawa, spacery, spożywanie posiłków czy nauka.

Total physical response – reagowanie całym ciałem – nasz żłobek językowy zaprasza dzieci do poznawania języka angielskiego poprzez doświadczanie go całym ciałem i naśladowanie ruchem ciała określonych czynności czy zjawisk.

Communicative language teaching (CLT) – nauczanie języka poprzez komunikację – tworzenie sytuacji komunikacyjnych i zachęcanie dzieci do mówienia sprawia, iż nauka języka angielskiego przebiega w naszej placówce niezwykle aktywnie i atrakcyjnie.

Task-based language learning – nauczanie języka w oparciu o zadanie – dzieci poznają język angielski poprzez realizację określonych i interesujących zadań.

Adres

First Step Academy
ul. Metalowców 27
54-156 Wrocław

Kontakt

email: biuro@fsa.edu.pl

tel. +48 531 680 680

Newsletter