ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław

Program nauczania w prywatnym żłobku

Nasz żłobek językowy we Wrocławiu jest kreatywną placówką opiekuńczo-edukacyjną z autorskim programem, który łączy nasze wartości: freedom, self-development, adventure, z brytyjskimi wytycznymi dotyczącymi wczesnego wspomagania rozwoju (EYFS). Dzięki temu stanowi miejsce bezpieczne i lubiane przez dzieci oraz rodziców. Do tego skutecznie dbamy o prawidłowy rozwój wychowanków w oparciu o jednoczesną naukę języka angielskiego i polskiego.

Oferta edukacyjna prywatnego żłobka we Wrocławiu

Dzieciaczki w wieku od 18 do 30 miesięcy w naszym prywatnym żłobku, mają wspaniałe możliwości do aktywnego poznawania najbliższego otoczenia, do kreowania, zabawy oraz eksplorowania. Ze szczególną delikatnością dbamy o rozwój fizyczny naszych maluszków, o zdobywanie umiejętności językowych i komunikacyjnych (język angielski), zapraszamy je do rozwoju społecznego oraz emocjonalnego. W indywidualny sposób podchodzimy do każdego podopiecznego, zachęcamy malucha do zadawania pytań, uczymy tolerancyjności, ciekawości świata i otwartości umysłu poprzez stały kontakt z kilkoma językami.

Inspiracją dla naszych działań i rozwiązań edukacyjnych, jest pedagogika Marii Montessori i język porozumienia Marshalla Rosenberga (Nonviolent Communication).

Dziecko, które ukończy nasz prywatny żłobek we Wrocławiu, będzie gotowe, aby rozpocząć kolejne etapy edukacji z pewnością siebie, radością i entuzjazmem. Zacznie komunikować się, myśleć oraz działać w języku polskim i angielskim. Rozwinie w sobie pasję poznawania, odkryje swoje pierwsze zainteresowania oraz satysfakcję płynącą z samodzielności. Tym samym zyska podwaliny, które zaprocentują w przyszłości. W końcu to właśnie zdolności, umiejętności oraz metody wychowawcze mają ogromny wpływ na to, kim stanie się ten młody człowiek.

Język angielski a proces edukacji dzieci

Język angielski jest obecny w naszym żłobku językowym na co dzień. Opiekunowie różnych narodowości dbają o wszechstronny rozwój dziecka właśnie w tym języku. Elementy metody Early Partian Immersion przygotowują maluszka do dwujęzyczności. Rozpoczęcie komunikacji po angielsku na tak wczesnym etapie rozwoju, pozwala dziecku na swobodną i naturalną formę nabywania słownictwa i melodii języka. Obecnie z łatwością możemy dotrzeć do literatury potwierdzającej słuszność filozofii wczesnej imersji językowej.

Rozwijanie dwujęzyczności od najmłodszych lat ułatwi też dzieciom uczenie się kolejnych języków na kolejnych etapach edukacji. Poza tym stały kontakt z międzynarodową społecznością uwrażliwia maluchy, uczy otwartości na inne języki, kolory skóry czy zwyczaje. Dzięki temu nasi wychowankowie są przygotowani do poznawania współczesnego świata.

Metody edukacyjne żłobka

Aby nabywanie języka odbywało się w sposób naturalny podczas wszystkich zajęć i aktywności, sięgamy również po kolejne metody. Dzięki temu poznawanie kolejnych wyrażeń, słów czy po prostu nauka myślenia w danym języku jest bardzo naturalna dla dziecka i znacznie przyjemniejsza do przyswojenia. Oto niektóre ze stosowanych przez nas metod:

Immersion – zanurzenie w języku – dzieci są naturalnie zanurzone w niezwykle atrakcyjnym językowo środowisku. Mają nieustanny kontakt z językiem angielskim w codziennych sytuacjach, takich jak zabawa, spacery, spożywanie posiłków czy nauka.

Total physical response – reagowanie całym ciałem – nasz żłobek językowy zaprasza dzieci do poznawania języka angielskiego poprzez doświadczanie go całym ciałem i naśladowanie ruchem ciała określonych czynności czy zjawisk.

Communicative language teaching (CLT) – nauczanie języka poprzez komunikację – tworzenie sytuacji komunikacyjnych i zachęcanie dzieci do mówienia sprawia, iż nauka języka angielskiego przebiega w naszej placówce niezwykle aktywnie i atrakcyjnie.

Task-based language learning – nauczanie języka w oparciu o zadanie – dzieci poznają język angielski poprzez realizację określonych i interesujących zadań.