ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław
FSA

Dlaczego warto zdecydować się na dwujęzyczne przedszkole dla dziecka?

Nie wiesz, do jakiej placówki zapisać Twojego malucha, który już niedługo wkroczy w przedszkolny świat? Postaw na dwujęzyczne przedszkole i zadbaj o rozwój swojej pociechy już od najmłodszych lat! Dowiedz się, dlaczego przedszkole anglojęzyczne to doskonały pomysł nie tylko w przypadku rodzin wielonarodowych, ale również polskich dzieci. Zapewnij swojemu kilkulatkowi integrację z rówieśnikami, kreatywną zabawę oraz pozwól mu zapoznać się z językiem obcym w przyjaznym dla niego środowisku!

Wybór przedszkola – tutaj zaczyna się życie Twojego malucha

Odpowiednio zorganizowane przedszkole odgrywa fundamentalną rolę w procesie rozwoju dziecka, oferując mu dobry start w przyszłość. Pomimo tego jednak, wielu rodziców twierdzi, iż głównym zadaniem tego rodzaju placówek jest jedynie opieka nad dziećmi w trakcie ich nieobecności. Nie jest to jednak prawda, gdyż maluch poprzez zabawę nabywa również nowych umiejętności, tak niezbędnych w jego dorosłym życiu. To właśnie na tym etapie następuje uczenie wielowymiarowe, obejmujące różnorodne dziedziny, które wzajemnie na siebie wpływają. Dla przykładu, prace plastyczne wspomagają logiczne myślenie, natomiast kształtowanie motoryki małej jest niezbędne w kontekście nauki pisania.

Nowoczesne metody nauczania kluczem do sukcesu

Jeśli pragniesz, aby Twój kilkulatek zdobył niezbędne umiejętności, dostosowane do wymogów nieustannie zmieniającego się społeczeństwa, zdecyduj się na nowoczesną placówkę przedszkolną, stosującą innowacyjne metody nauczania. Uwagę warto zwrócić również na indywidualne podejście do każdego malucha, uwzględniające jego personalne potrzeby, talenty i umiejętności. Dodatkowo, nowoczesne przedszkole oferuje atrakcyjne i rozbudowane programy edukacyjne, które integrują naukę z zabawą, wspierając rozwój poznawczy, emocjonalny oraz społeczny dziecka. Dzięki temu Twoja pociecha posiądzie nie tylko solidne podstawy wiedzy językowej, ale również umiejętność kreatywnego myślenia, współpracy z innymi oraz rozwiązywania problemów, co stanowi istotne kompetencje w dzisiejszym świecie.

Nauka języka na wczesnym etapie rozwoju zapewnia skuteczniejsze rezultaty

Z racji tego, iż najintensywniejszy rozwój życia dziecka, wliczając w to również motorykę małą, odpowiadającą za przyswajanie nowych słówek i zwrotów oraz mowę, następuje w pierwszych trzech latach jego życia, naukę języka obcego warto rozpocząć już teraz. Badania wielokrotnie potwierdziły, iż najefektywniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch języków jednocześnie. Chłonny mózg malucha z łatwością opanuje zarówno kwestie fonetyczne, jak i gramatyczne. Co więcej, to właśnie w wieku do trzeciego roku życia, dziecko najlepiej przyswaja obce akcenty – umiejętność ta zanika wraz z upływem kolejnych lat. Warto więc wykorzystać tę wrażliwość mózgu malucha i rozpocząć naukę języka angielskiego, aby umożliwić mu płynne opanowanie zarówno kwestii fonetycznych, jak i gramatycznych, przy jednoczesnym zachowaniu zdolności do przyswajania obcych akcentów.

Korzyści dla rozwoju, przemawiające za posłaniem dziecka do przedszkola dwujęzycznego

Prywatne przedszkole dwujęzyczne otwiera przed Twoim dzieckiem nowe możliwości – począwszy od możliwości wyjazdów zagranicznych w przyszłości, przez szersze perspektywy na znalezienie nowej pracy, a skończywszy na łatwiejszej komunikacji na wycieczkach, obozach czy koloniach. Co więcej, dzięki bilingwizmowi maluch może odkrywać obce kultury, ucząc się szacunku i tolerancji, a także wzbogacając swój światopogląd.

Szersze możliwości intelektualne i interpersonalne

Nie sposób również nie wspomnieć, iż dwujęzyczne dzieci wyróżniają się większymi możliwościami intelektualnymi, o czym świadczą badania wykonane w latach 60. ubiegłego wieku. Zdolności językowe rozwijane już od najmłodszych lat, wpływają znacząco przede wszystkim na zdolność do nieszablonowego, kreatywnego myślenia, a także myślenie analityczne oraz abstrakcyjne. Jako ciekawostkę warto także dodać, że dzieci biegle posługujące się co najmniej dwoma językami są bardziej pewne siebie w kontaktach interpersonalnych, przede wszystkim w relacjach z rówieśnikami.

Autor: FSA School, przedszkole, żłobek – Redakcja Bloga

Facebook