Ile kosztuje posłanie dziecka do przedszkola prywatnego w 2023 r.?

Wybór przedszkola dla naszego malucha to twardy orzech do zgryzienia. Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko trafiło do jak najlepszej placówki, w której będzie mogło rozwijać swoje pasje, umiejętności i przede wszystkim miło spędzać czas oraz dobrze się bawić. W rankingach najwyżej plasują się prywatne przedszkola. Ile kosztuje posłanie dziecka do prywatnego przedszkola w 2023 r.?

Prywatne przedszkole – ile kosztuje, co oferuje?

Posyłając dziecko do prywatnego przedszkola, należy liczyć się z koniecznością uiszczania comiesięcznej opłaty, tzw. czesne. Jest to spowodowane faktem, iż placówki niepubliczne nie są finansowane ze środków budżetu państwa. Wysokość czesnego może znacząco różnić się pomiędzy placówkami. Cena zależy bowiem od szeregu czynników, m. in. wielkości miasta i regionu kraju. Co jeszcze wpływa na wysokość miesięcznej opłaty za prywatne przedszkole we Wrocławiu?

Prywatne przedszkole cena/czesne w FSA

Czesne miesięczne od 01.09.2023 r. w prywatnym przedszkolu FSA we Wrocławiu wynosi 2020 zł. Cena ta obejmuje opiekę nad dzieckiem w godzinach 7.00 – 17.00, zajęcia rozwojowe i edukacyjne z podstawy programowej polskiej oraz brytyjskiej, jak również zajęcia grupowe ze specjalistami – psychologiem, fizjoterapeutą i logopedą. Na cenę składają się także koła zainteresowań.

Czesne nie obejmuje zajęć dodatkowych organizowanych przez zewnętrznych dostawców.

Inne opłaty w placówce FSA

Poza comiesięczną opłatą czesnego, rodzic lub prawny opiekun zobowiązany jest także do uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości 1000-1100 zł. Opłata ta jest pobierana jednorazowo i obowiązuje do czasu ukończenia przez dziecko przedszkola.

Co więcej, za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu obowiązuje opłata składki żywieniowej w wysokości 23 zł. W tej cenie dziecku przysługuje pięć posiłków dziennie. Stawka żywieniowa nie jest naliczana w przypadku nieobecności dziecka w placówce, jednakże warunkiem zwolnienia z płatności jest zarejestrowanie nieobecności dziecka poprzez platformę elektroniczną najpóźniej do godziny 8.00 rano w dniu nieobecności.

Program nauczania w przedszkolu

Przedszkola prywatne charakteryzują się wykwalifikowanym personelem, na który składają się wszelkiej maści specjaliści, od psychologów i logopedów po native speaker’ów, którzy odpowiadają za rozwój i edukację maluchów, co powoduje, że zazwyczaj posiadają rozbudowany program nauczania. Niepubliczne przedszkola we Wrocławiu oferują możliwość zapoznania się z różnymi kulturami, nauki języków obcych oraz zawiązania wyjątkowych przyjaźni nie tylko z polskimi dziećmi, ale również z obcokrajowcami.

Oferta edukacyjna w przedszkolu FSA

• Język angielski – dwujęzyczne przedszkole oraz polsko-brytyjska podstawa programowa pozwalają dziecku na nabycie umiejętności swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Znajomość języka angielskiego otwiera przed maluchem wiele drzwi ku lepszej, pełnej perspektyw przyszłości.
  • Nauki ścisłe – połączenie nauki z zabawą umożliwia dziecku eksplorację otaczającego go świata. Eksperymentowanie, kontakt z dziką naturą oraz liczne projekty edukacyjne świetnie łączą wiedzę społeczno-ekonomiczną z humanistyczną.
  • Matematyka –  przedszkola są wyposażone zarówno w standardowe kalkulatory i liczydła, jak również w nowoczesne tablice multimedialne oraz laptopy.
  • Informatyka – dzieci mają szansę zapoznać się z prostymi aplikacjami, algorytmami oraz zasadami savoir-vivre w sieci.
  • Plastyka i muzyka – placówki są wyposażone w całą gamę kolorowych kredek, farb oraz instrumentów muzycznych, dzięki którym maluchy mogą bez problemu rozbudzić swoją kreatywność.
  • Wychowanie fizyczne – przedszkola prywatne bardzo cenią sobie profilaktykę zdrowego stylu życia i promocję zdrowia, dlatego też kładą mocny nacisk na odpowiednią ilość aktywności fizycznej w życiu ich podopiecznych.

Prywatne przedszkole – czy warto?

Nie da się ukryć, iż posłanie dziecka do prywatnego przedszkola wiąże się z olbrzymim obciążeniem finansowym. Nie mniej jednak, inwestycja w edukację i rozwój malucha jest początkiem jego niesamowitej przygody i gwarancją nieograniczonego zwrotu.