ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław
FSA

Wszystko o nauce języków obcych w przedszkolu językowym

Język angielski jest obecnie podstawowym językiem komunikacji na całym świecie. Uważa się, że wiek przedszkolny jest najlepszym okresem dla rozpoczęcia edukacji języka obcego. Świeży, młody umysł najlepiej przyswaja obce zwroty i wykorzystuje je w życiu codziennym. Na szczęścia nauka języka angielskiego u maluchów cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa na to większa świadomość rodziców, otwarcie na inne kultury i kosmopolityzm. Chcemy by nasze maluchy były przystosowane do życia we współczesnym świecie. Aby były otwarte i nie czuły dyskomfortu z powodu braku umiejętności porozumiewania się.

Jedną z najlepszych metod nauczania języka jest codzienne z nim obcowanie. Efekty będą szczególnie zauważalne, jeśli zdecydujesz się posłać dziecko do przedszkola językowego. Nie wiesz dokładnie jak wygląda opieka nad dzieckiem w przedszkolu językowym? Zastanawiasz się czy Twoja pociecha podoła wyzwaniu? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Czym jest immersja językowa?

Immersja językowa to metoda nauki języków obcych, która polega na tym, że słuchacz przebywa w środowisku wyłącznie wykorzystującym język obcy. Uczestnik koncentruje się na słuchaniu i mówieniu w języku obcym, bez wykorzystywania własnego języka ojczystego. Może to być doskonały sposób, aby szybko i skutecznie zapamiętać słowa, zwroty i struktury językowe. Metoda ta stosowana jest głównie w szkołach językowych lub podczas wyjazdów językowych. Immersja językowa traktowana jest jako jedna z najskuteczniejszych metod nauki języka obcego. Celem immersji jest stworzenie atmosfery, w której słuchacz uczy się języka w naturalny sposób – poprzez słuchanie, mówienie i obserwację. Powszechnie uważa się, że najszybciej obcy język opanujemy przebywając w środowisku obcokrajowców, bez możliwości posługiwania się językiem ojczystym. Właśnie takie środowisko tworzy przedszkole językowe!

Immersja językowa a przedszkole międzynarodowe

Prywatne przedszkole anglojęzyczne zapewnia opiekę najmłodszym przy jednoczesnej edukacji języka obcego. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanej i profesjonalnej kadry pedagogicznej. Pedagodzy przedszkola językowego dbają o komfort i rozwój Państwa pociech. Kadra pedagogiczna posiada odpowiednie kwalifikacje i kompetencje do nauki języków obcych. Odpowiednie podejście do dzieci i wiedza są gwarantem sukcesu. Dzieci z chęcią przyswajają nowy język i kontynuują jego naukę na dalszych etapach rozwoju.

Metodą nauczania języka obcego w przedszkolu językowym jest właśnie wspomniana immersja. W przedszkolu językowym dzieci z językiem obcym mają do czynienia na co dzień podczas zwykłych czynności, nauki i zabawy. To odróżnia tego rodzaju placówkę od przedszkola o profilu ogólnym, gdzie język obcy wprowadzany jest tylko raz w tygodniu.

Immersja językowa to metoda nauki języka obcego, w której uczniowie obcują z językiem obcym, a nie tylko z ich własnym językiem ojczystym. W przedszkolu językowym uczniowie są w stanie nauczyć się języka obcego w atmosferze przyjaznej dla uczenia się. W przedszkolu językowym uczniowie są otoczeni językiem obcym, a nauczyciele stosują interaktywne metody nauczania, aby pomóc uczniom w nauce języka. Uczniowie mogą uczyć się poprzez wykonywanie ćwiczeń, gry i zabawy, które wspierają proces nauki języka. Uczniowie są również zachęcani do mówienia i słuchania w języku obcym. To wspomaga rozwój umiejętności językowych.

Nauka przez zabawę – czyli prywatne przedszkole anglojęzyczne

Przedszkole językowe to specjalne przedszkole, w którym dzieci uczą się języka obcego na co dzień. Odpowiednio stworzony program nauczania w przedszkolu sprawia, że dziecko chłonie język za sprawą samego przebywania w grupie, gdzie pedagog posługuje się językiem obcym. Oprócz nauki języka obcego poprzez immersję, do programu wprowadzone są różnego rodzaju gry i zabawy. Zajęcia dla dzieci są prowadzone w formie zabawy, w celu zachęcenia dzieci do nauki. Zajęcia z czasem obejmują ćwiczenia gramatyczne, słownictwo, czytanie i pisanie. Przedszkole językowe oferuje także zajęcia połączone z kulturą danego kraju, na przykład zabawy związane z tradycjami i historią danego kraju. Przedszkole językowe jest doskonałym sposobem na naukę języka, szczególnie w wieku przedszkolnym, kiedy dzieci są bardziej otwarte na naukę i chętnie się uczą.

Przebywanie z językiem obcym w sposób naturalny, żywy i autentyczny sprawia, że maluch nie czuje dyskomfortu z powodu zmiany języka i konieczności posługiwania się nim. Dziecko automatycznie zapamiętuje reguły gramatyczne, zwroty – zupełnie tak, jakby mówiło w ojczystym języku.

Nauka języka obcego poprzez zabawę może być rozumiana jako używanie języka w praktyce, poprzez czynności życia codziennego, śpiewanie piosenek w języku obcym, branie czynnego udziału w różnego rodzaju grach i zabawach.

Program nauczania w przedszkolu językowym

Systemy przedszkoli językowych stanowią specjalne programy edukacyjne, które zapewniają dzieciom w wieku przedszkolnym wczesną naukę języków obcych. Systemy te zwykle obejmują zajęcia językowe, aktywności społeczne, gry i ćwiczenia, które uczą dzieci w wieku przedszkolnym podstawy językowe, rozwijając jednocześnie ich umiejętności społeczne. Systemy te mogą być prowadzone przez native speakerów lub certyfikowanych nauczycieli, którzy specjalizują się w nauczaniu języków obcych. Zwykle programy te są wzbogacone o dodatkowe zajęcia, takie jak muzyka, teatr i sztuka, które mogą zmotywować dzieci do nauki języków obcych w przyjemny i zabawny sposób.

Najpopularniejszym systemem pracy z językiem obcym w przedszkolu jest system bilingwalny. Przedszkola bilingwalne to przedszkola, w których dzieci uczą się dwóch języków obcych podczas codziennych zajęć. Metoda nauczania w takim przedszkolu opiera się na naturalnym procesie uczenia się, w którym dzieci uczą się dwóch języków na raz, zachowując swój język ojczysty. W przedszkolach bilingwalnych dzieci mają codzienną okazję do ćwiczenia języka i uczenia się go podczas zabawy, dzięki czemu zapamiętują słowa i zwroty. Przedszkola bilingwalne mają na celu wyposażenie dzieci w umiejętności niezbędne do przyszłego sukcesu w dziedzinie języka.

Zalety nauki w przedszkolu wielojęzycznym

Edukacja w przedszkolu wielojęzykowym to pewna inwestycja w najmłodszego członka rodziny. Przedszkole międzynarodowe językowe to miejsce, gdzie dziecko uzyskuje opiekę i naukę na najwyższym poziomie. Podopieczni przedszkola wielojęzykowego od najmłodszych lat kształtują w sobie umiejętność posługiwania się językami obcymi, są otwarte na inne kultury i różnorodność. Nauka języka obcego u małego dziecka rozwija funkcje poznawcze oraz pozytywnie wpływa na pamięć. Dodatkowo rozwijają się umiejętności komunikacyjne. Dzieci przełamują barierę językową w sposób naturalny i niezwykle komfortowy. Nauka języka obcego we współczesnym świecie to klucz do osiągnięcia sukcesu. Przedszkole językowe wrocław czeka na Wasze pociechy!

Autor: FSA School, przedszkole, żłobek – Redakcja Bloga

Facebook