ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław
FSA

Zalety przedszkoli niepublicznych

Wybór przedszkola należy do niełatwych decyzji. Należy wziąć pod uwagę to, że właśnie w przedszkolu dziecko nawiązuje pierwsze znajomości, uczy się pracy w grupie i poznaje otaczający je świat. Większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy rozwój dzieci jest związany z otoczeniem, w jakim przebywają ich pociechy. Rodzice coraz częściej posyłają swoje dzieci do przedszkoli niepublicznych. Co ich skłania do takiego kroku?

Nieduże grupy

Przedszkole niepubliczne charakteryzuje się kameralnymi grupami. Jest to zaleta, ponieważ dzieci chętniej nawiązują znajomości w mniejszej grupie. Ponadto opiekun może poświęcić więcej czasu każdemu dziecku indywidualnie. Wychowawca wówczas lepiej zna dzieci, które ma pod opieką. Mając pod pieczą mała grupę, opiekunowi nie są obce słabsze i silniejsze strony każdego dziecka. Istotne jest też to, że dziecko czuje się bezpieczniej w mniejszym gronie, ponieważ łatwiej się w nim integrować i współpracować.

Zróżnicowane i ciekawe zajęcia

Prywatne przedszkole oferuje znacznie więcej atrakcyjnych zajęć niż przedszkola publiczne. Ma to wpływ na rozwój małego człowieka, który przez specjalnie dobrane zajęcia, rozwija procesy poznawcze i nabywa nowe umiejętności. Program nauczania w przedszkolu prywatnym obejmuje np. umuzykalnienie czy zabawę w kodowanie robota. Prywatne przedszkole językowe realizuje natomiast w ciekawy sposób naukę języka obcego już dla najmłodszych dzieci. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się w małych grupach, maluchy więcej skorzystają z poszczególnych zajęć.

Kompetentni nauczyciele

Opieka nad dzieckiem polega nie tylko na zapewnieniu mu bezpieczeństwa w przedszkolu. Przedszkole nie może być jedynie „przechowalnią” dziecka. Maluch powinien mieć też możliwość kontaktu np. z psychologiem czy logopedą. Prywatne przedszkole zapewnia takie spotkania. Dodatkowo w takiej placówce jest możliwość zajęć z innymi nauczycielami, np. native speakerami. Widać więc, że w niepublicznym przedszkolu dziecko ma styczność nie tylko z wychowawcą, ale też z innymi specjalistami, wspierającymi dziecięcy rozwój.

Atrakcje wspierające kreatywność

Dzieci nie lubią nudy. Warto więc czasem zmienić rytm dnia i zaskoczyć czymś pociechę. Można to zrobić, angażując dziecko np. do czynnego udziału w teatrzyku. Dziecko powinno też zobaczyć, jak działa grupa teatralna, złożona z prawdziwych aktorów, zaproszona do występu w prywatnym przedszkolu. Warto, żeby czasem maluch miał okazję uczestniczyć w koncercie czy występie iluzjonisty, zorganizowanym na terenie przedszkola. Obcowanie ze światem kultury i sztuki ma wpływ na rozwijanie wyobraźni i kreowanie marzeń. Młody człowiek, po obejrzeniu przedszkolnego występu, zapewne sam będzie chciał zostać aktorem. Dzieci z pewnością pokochają występy artystów, które regularnie są organizowane w prywatnym przedszkolu.

Bezpieczne otoczenie

Do właściwej opieki nad dzieckiem niezbędna jest przyjazna przestrzeń. Dzieci powinny czuć się bezpiecznie na terenie przedszkola. Natomiast rodzice powinni być przekonani, że przekazują dzieci właściwej kadrze pedagogicznej, w przyjaznym miejscu. Przedszkole jest wyposażone we właściwe, bezpieczne dla dzieci zabawki i narzędzia edukacyjne. Nie brak w nim również przedmiotów niezbędnych do rozwoju sensorycznego. W trosce o zdrowie dzieci, w przedszkolu zainstalowane są oczyszczacze powietrza. Budynek podzielony jest na części- obszary dostosowane do aktywności maluchów. Do dyspozycji dzieciaków jest też ogród, który jest bezpieczny dla dzieci i wręcz zachęca je do zabawy.

Autor: FSA School, przedszkole, żłobek – Redakcja Bloga

Facebook