ZADZWOŃ DO NAS +48 531 680 680 biuro@fsa.edu.pl | rekrutacja: admissions@fsa.edu.pl

Dodatkowe informacje o naszych placówkach / przedszkole i żłobek

W FSA inspirujemy się osiągnięciami pedagogiki Marii Montessori oraz porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga. Hołdujemy zasadom przedstawionym przez tych specjalistów, bo wiemy, że spokojny rozwój, nastawiony na indywidualne możliwości każdego dziecka zapewnią mu najlepszy start. Oprócz tego zachęcamy do jednoczesnej nauki dwóch języków – angielskiego i polskiego, aby od najmłodszych lat stymulować rozwój, zachęcać do nauki, a do tego pozbywać się wszelkich przeszkód.

Elementy Pedagogiki Marii Montessori

Koncepcja rozwoju dziecka w ujęciu Marii Montessori zaprasza dziecko do rozwoju we wszystkich wymiarach: kulturowym, społecznym, fizycznym i duchowym. W FSA łącząc wymogi dwujęzycznej edukacji i indywidualny pęd do nauki przez dziecko, stwarzamy optymalną przestrzeń do rozbudzania wiary w siebie, twórczej spontaniczności i samodzielnej aktywności. W realizacji tych założeń pomaga wykwalifikowany sztab pedagogów, logopedów, wychowawców i psychologów. W połączeniu z zaangażowaniem rodziców tworzymy przyjazne środowisko, w którym dzieci czują się bezpieczne, a tym samym z jeszcze większą chęcią integrują się, bawią, a przy okazji zdobywają mnóstwo wiedzy.

Ogólne założenia pedagogiki Marii Montessorii

• personalistyczne podejście z poszanowaniem indywidualności małego człowieka;
  • prawo do wypowiadania własnego zdania;
  • towarzyszenie dzieciom w przygodzie, jaką jest poznawanie świata, samego siebie i uczenie się samodzielności;
  • prowadzenie dzieci ku swobodnemu i mądremu wyborowi życiowych ścieżek – tak, aby wzrastając ku wolności, potrafiły w pełni wykorzystywać swój unikalny potencjał, szanować siebie, innych ludzi i przyrodę;
  • sale, w których przebywają dzieci, pozwalają na swobodną i bezpieczną eksplorację otoczenia, sprzyjają również koncentracji uwagi, kiedy dzieci zaangażowane są w odkrywanie nowych prawd o otaczającym je świecie;
  • korzystanie z wielu pomocy dydaktycznych opracowanych przez montessoriańskich pedagogów.

Skutecznie realizujemy wybrane założenia pedagogiki Marii Montessorii (nie będąc stricte montessoriańską placówką), dlatego podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka, zachęcamy go do wyrażania swoich opinii, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Ponadto przygotowaliśmy szereg zajęć dodatkowych oraz obowiązkowych, które skutecznie łączą zabawę z nauką. Stawiamy na stymulujące rozrywki, tańce, wierszyki czy rymowanki w języku polskim i angielskim. Tym samym wychowankowie od najmłodszych lat mają kontakt z dwoma językami, co poprawia ich wrażliwość, empatię, otwiera umysł, a przede wszystkim zapewnia zupełnie nowe możliwości. Przygotowaliśmy również przestrzeń, wpływającą pozytywnie na rozwój podopiecznych. Delikatne i jasne kolory ścian w połączeniu z brakiem zbędnych rozpraszaczy sprawiają, że dzieci nie są narażone na nadmiar bodźców. To nie tylko działa uspokajająco, ale przede wszystkim zapewnia im większy spokój, relaks oraz tworzy miejsce idealne do zabawy i nauki. Oczywiście największą siłą FSA jest wykwalifikowany zespół pracowników, którzy z chęcią korzystają z pomocy dydaktycznych zalecanych i przygotowanych przez montessoriańskich pedagogów.

Komunikacja bez przemocy Marshalla Rosenberga

Porozumienie bez przemocy (NVC – Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga jest nazywane również komunikacją empatyczną lub językiem serca. Komunikując się z dziećmi, stosujemy język porozumienia, aby wspierać uważne i empatyczne relacje. Rosenberg pokazywał ideę NCV przeciwstawiając sobie dwa zwierzęta: żyrafę i szakala. Szakal jest symbolem przemocowego komunikowania się. Żyje po to, aby mieć rację. Ocenia, krytykuje, porównuje, analizuje. Żyrafa – roślinożerny, łagodny ssak o wielkim sercu jest symbolem pokojowego porozumiewania się. Żyrafa odnosi się do innych z szacunkiem, empatią i współczuciem. Żyje po to, żeby wzbogacać życie swoje i innych. W FSA  uważamy, że mały człowiek ma wiele ważnych rzeczy do powiedzenia i szanujemy każde zdanie czy pytanie zadane przez naszych wychowanków.

Wrocław – Fabryczna

Prywatne przedszkole