ZADZWOŃ DO NAS  +48 531 680 680 | LUB NAPISZ  biuro@fsa.edu.pl |

Językowy żłobek i przedszkole FSA, ul. Metalowców 27, Wrocław
FSA

Zalety prywatnych żłobków

Żłobek to miejsce, które przeznaczone jest dla kilkumiesięcznych maluchów i dla dzieci do maksymalnie lat trzech. Osoby dorosłe często nie mają wyboru, stojąc przed koniecznością zapisania dziecka do takiej placówki edukacyjnej. Do wyboru są żłobki państwowe i prywatne.

Wybór żłobka należy potraktować z należytą starannością. Tak, aby każdy rodzic zyskał pewność, że jego maluch znajdzie się pod opieką odpowiednich cioć. Obecnie żłobki to nie tylko tzw. „przechowalnie dzieci”. To placówki edukacyjne, które aktywnie uczestniczą w prawidłowym rozwoju dziecka. Wybierając żłobek, należy zdecydować się na takie miejsce, które będzie odpowiednie pod względem organizacyjnym, wychowawczym i opiekuńczym.

Prywatne placówki

Żłobek, który spełni oczekiwania rodziców, to miejsce, jakie zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zanim dorośli przekażą pod opiekę swojego kilkumiesięcznego maluszka lub nieco starszą pociechę, powinni sprawdzić takie rzeczy jak:

  • wykształcenie i doświadczenie kadry pedagogicznej,
  • odpowiednie warunki na miejscu, w tym czystość placówki i stan techniczny placu zabaw,
  • ofertę edukacyjną.

Prywatny żłobek międzynarodowy oferuje rodzicom zdecydowanie więcej możliwości. A do tego mało liczne grupy, co pozwala też na indywidualne ukierunkowanie na wychowanków.

W żłobku prywatnym rodzice mają szansę na to, aby znaleźć miejsce dla swojego dziecka blisko miejsca zamieszkania lub pracy. Nie trzeba oczekiwać w długiej kolejce, czekając na miejsce – z czym ma się do czynienia w placówkach państwowych.

Nowoczesne żłobki prywatne

Tego typu żłobki zapewniają nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone wnętrza. To także wyposażenie, które ukierunkowane jest na stymulację każdego dziecka do prawidłowego rozwoju.

Fachowa i profesjonalna opieka

Prywatny żłobek Wrocław, taki jak placówka FSA, oferuje fachową i profesjonalną opiekę kadry, która z wielkim zapałem podchodzi do opieki nad dziećmi. Takie placówki działają w oparciu o metody Montessori lub Porozumienie bez Przemocy, jakie mają pozytywny wpływ na każde dziecko. To najnowsze systemy kształcenia, pomagające dobrze wpłynąć na rozwój sensoryczny dziecka.

Odpowiedni rozwój dziecka

Prywatne żłobki oferują współpracę ze specjalistami (np. logopedą), którzy w razie problemów, są w stanie szybko wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Pozwoli to na wdrożenie odpowiedniej terapii. Szybkie działanie jest ważne w przypadku pozbycia się problemu lub zminimalizowania ich skutków.

Dobre i zdrowe posiłki

Są ważne w życiu każdego dziecka. Każda prywatna placówka zwraca uwagę na jakość serwowanych posiłków. Zwracają oni m.in. uwagę na to, aby maluchy miały jak najmniej do czynienia z przetworzoną żywnością.

Bogata oferta edukacyjna

Zajęcia sportowe, nauka języków obcych, zajęcia ze zwierzętami – to tylko część zajęć dodatkowych, jakie organizowane są w prywatnych żłobkach.

Autor: FSA School, przedszkole, żłobek – Redakcja Bloga

Facebook